Veikimo principas

Kas yra anijoninis oro valytuvas?

1. Principas
„Chungpung“ gaminami MUGU oro valytuvai anijonus generuoja vykstant neigiamai vainikinei iškrovai. Kada smailus adatos galas yra veikiamas neigiama elektros srove, neigiamo krūvio elektronai įgyja pakankamai energijos tam, kad sukeltų labai greitą jonizacijos procesą. Susidūrę su oro dalelėmis, jie generuoja anijonus.
Svarbiausia čia yra tai, kaip kontroliuojama anijonų koncentracija. MUGU oro valytuvas per sekundę skleidžia iki 186 milijardų anijonų, kurie išvalo užterštą orą. Valytuvas ore palaiko daugiau nei 100 000 anijonų koncentraciją viename m3, tokiu būdu teigiamai veikia žmogaus organizmą.

2. Pagrindinė funkcija
Anijonas pašalina žalingas medžiagas, kurios susidaro veikiant elektromagnetinėms bangoms. Įvairių elektros ir elektroninių prietaisų (pavyzdžiui, televizoriaus ir kompiuterio) skleidžiamos elektromagnetinės bangos turi labai daug energijos, kuri sukuria ore teigiamus jonus. Didėjant teigiamų jonų koncentracijai ore, žmogaus organizmas išskiria daugiau hormonų (daugiausiai serotonino ir histamino). Tai gali sukelti astmą, bronchitą, regėjimo nusilpimą, skausmus juosmens ir pečių srityse, padidėjusį nervingumą, įtampą, nereguliarias menstruacijas, nuolatinio nuovargio pojūtį, depresiją, dermatitą ir netgi apsigimimus.

MUGU oro valytuvas, skleisdamas anijonus aukščiau aprašytu principu, neutralizuoja ir šalina iš oro teigiamus jonus.  Jis sumažina streso hormonų išskyrimą, padeda gydyti įvairias ligas (tokias kaip VDT sindromą, pastatų sindromą). Jis suteikia žmogaus organizmui daugiau gyvybingumo ir energijos, padidindamas anijonų koncentraciją ore.

(1) Oro valymas

Įvairūs teršalai (cigarečių dūmai, sieros rūgšties dujos (SO2), azoto suboksidas (Nox) ir anglies viendeginis (CO) sudaro ore teigiamus jonus.
Tačiau oro  valytuvo generuojami anijonai neutralizuoja, nusodina ir pašalina iš oro šios teigiamus jonus, todėl oras patalpoje tampa švarus ir gaivus. Tokia žalinga medžiaga kaip ozonas, vykstant žemiau parodytai reakciajai, virsta neigiamo krūvio deguonimi (O2-). Tokiu būdu išsprendžiama deguonies trūkumo problema.
2) Dulkių ir bakterijų šalinimas
Veikiant teigiamiems jonams, ore kaupiasi dulkės ir žiedadulkės, gerokai padaugėja įvairių teršalų dalelių. Tuo tarpu anijonai šias daleles neutralizuoja ir šalina iš oro arba suteikia joms neigiamą krūvį. Dėl šio neigiamo krūvio jas pritraukia ir surenka valytuve įdiegta teigiamą krūvį turinti dulkių kolektoriaus plokštė .

(3) Drėgmės kontrolė
„Chungpung“ oro valytuvas taip pat kontroliuoja ir oro drėgnumą. Pavyzdžiui, kenksmingo ozono perteklių jis paverčia neigiamą elektros krūvį turinčiu deguonimi vykstant tokiai reakcijai: O3 + 2H + 2E -> O2 + H2O. Ši lygtis rodo, kad vanduo (H2O) taip pat yra generuojamas, o reguliuojant jo kiekį, galima kontroliuoti santykinį oro drėgnumą.

(4) Blogo kvapo šalinimas
Anijonai chemiškai oksiduoja, skaido ir neutralizuoja blogą kvapą, todėl patalpos oras tampa žymiai gaivesnis.